21 lutego 2018. imieniny: Eleonora, Feliks, Kiejstut
  × strona główna
sławni ludzie z naszej gminy
  

Ranking stron
www.gmina.pl
- zagłosuj >>
Aktualności GOK
PODSUMOWANIE PÓŁKOLONII

Dzień 1.

Dnia 7 sierpnia 2017 roku rozpoczęły się półkolonie w GOKSiR w Nowej Suchej. Grupa 44 dzieci które będą w nich uczestniczyć przywitał kierownik GOKSiR Ireneusz Łukawski. Następnie nadszedł czas na zapoznanie się uczestników, co ułatwiły zabawy m.in. z piłką. Każde dziecko dodatkowo wymyśliło sobie indiańskie imię i wykonało ilustrujący je rysunek. W tym zadaniu dzieci wykazały się wyjątkową kreatywnością.  Odbyły się również także zajęcia z tańca nowoczesnego. Dzieci podzielene na 2 grupy uczyły się układu tanecznego, a później rywalizowały w bitwie, która zakończyła się remisem i wspólnym tańcem. Następnie odbył się konkurs. Pani Małgorzata Wagner przeczytała opowiadanie, a później związane z nim pytanie konkursowe. Prawidłową odpowiedź znało 16 dzieci. Na zakończenie powtórzono zabawę z piłką w celu utrwalenia zapamiętanych imion. Dzieci zakończyły dzień zadowolone, z niecierpliwością oczekując na kolejne atrakcje.

Link do galerii zdjęć:

Dzień 2.

8 sierpnia 2017 roku uczestnicy tegorocznej Koloniady wraz z opiekunami  udali się do Łodzi.      Wizyta w Muzeum Animacji Se-Ma-For to wspaniała przygoda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wśród filmów, które powstały w SMA Se-Ma-For są te wzbudzające sentyment: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, “Mały pingwin Pik-Pok”, „Przygody Kota Filemona”, czy „Zaczarowany ołówek, jak i arcydzieła, które na stałe wpisały się w kanon światowej kinematografi,  nagrodzone Oskarem : „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego i „Piotruś i wilk” Suzie Templeton.

Wspólnie obejrzeliśmy  wystawę, z której dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstaje film animowany oraz jak "ożywają" bajkowe postaci. Poznaliśmy sekrety produkcji lalek i tworzenia scenografii. Wszyscy zobaczyli jak powstaje film, jak  wygląda kamera poklatkowa, plan filmowy i wieloplan i… Podzieleni na grupy mogliśmy  tworzyć własne filmy metodą poklatkową. Później, w sali projekcyjnej.  podziwialiśmy nasze animacje.

Na zakończenie wycieczki obejrzeliśmy najnowszą produkcję wytwórni - bajkę o zajączku "Parauszku" oraz "Wodną bajeczkę".

Zachęcamy wszystkich  do odwiedzenia Muzeum.

Link do galerii zdjęć:

Filmy wykonane przez półkolonistów:

Mały pająk - https://photos.app.goo.gl/DaB88UeslCxDajDs2

Pająki krwiożercze - https://photos.app.goo.gl/WMnQLVNTjZlXuRGJ2

Piesek w labiryncie - https://photos.app.goo.gl/qMxCn3MbIASYxwbm2

Przygody pacmana - https://photos.app.goo.gl/7rr7esjZqozoUl7H3

Slitherio - https://photos.app.goo.gl/A5jaHNe2MELz2p852

Głodna mysz - https://photos.app.goo.gl/oy2IwgqiT8PVR7lh2

Labirynt - https://photos.app.goo.gl/x6lYoRenXsj5y09K2

Pacman 2 i jego przygody - https://photos.app.goo.gl/PhygimmdWztxJV7N2

Dzień 3.

Dzień ten dzieci rozpoczęły od zabaw. Po godzinie zostały one podzielone na 2 grupy. Kiedy starsza grupa nadal miała czas na zabawy młodsza wykonywała wymyślone przez Panią Mirosławę Szygalską piękne i kolorowe sowy. Wszystkie dzieci poradziły sobie doskonale i wykonały cudowne prace. Gdy młodsze dzieci skończyły wykonywać sowy, nastąpiła zamiana i miały one czas na zabawę. Starsze dzieci musiały zmierzyć się z wykonaniem szkatułki metodą origami. Zadanie to było trudne, ale starsze dzieci również poradziły sobie doskonale. 

Link do galerii zdjęć:

Dzień 4.

Dzień 4 półkolonii minął bardzo szybko na zabawach w wodzie. Ten dzień dzieci spędziły na szaleństwach na Termach w Mszczonowie. Pogoda tego dnia dopisała, było upalnie.

Dzień 5.

W piątek podczas półkolonii dzieci wybrały się na wycieczkę do Domu Pracy Twórczej w Granicach koło Leszna. Dzieci podzielone na dwie grupy uczyły się robić bransoletki, które mogły podarować komuś bliskiemu lub zachować dla siebie. Podczas gdy jedna grupa uczyła się wykonywać bransoletki druga spacerowała wraz z przewodnikami po Kampinoskim Parku Narodowym. Dzieci podczas tego spaceru miały do rozwiązania zagadkę. Obie grupy poradziły sobie z nią bardzo dobrze.

Link do galerii zdjęć:

Dzień 6.

Dzień 6 półkolonii był jednym z najbardziej wyczekiwanych dni. Tego dnia odbyła się wycieczka do Parku Rozrywki w Julinku. Większość dzieci przeszło 2 trasy Parku Linowego. Po takim wyzwaniu przyszedł czas na zabawę w  Mini Golfa i w Parku Dmuchańców.

Na koniec dzieci zobaczyły również wystawę poświęconą sztuce cyrkowej.

Link do galerii zdjęć:

Dzień 7.

W tym dniu był wyjazd do Kina Mazowsze w Chodakowie na seans „Kapitan Majtas”. Po seansie udaliśmy się wszyscy do Parku Zabaw i Rozrywki Ogródek Jordanowski. W parku dzieci miały czas na skorzystanie z siłowni zewnętrznej, ścianki wspinaczkowej. Bawiły się w różne gry i zabawy np. w berka.

Dzień 8.

W czwartek 17 sierpnia odbyła się wycieczka do Happy Parku do Stróżewka koło Płocka. Dzieci mogły tam skorzystać z wszystkich atrakcji. Były fantastyczne zabawy z animatorkami m.in. przeciąganie liny, malowanie buziek.

Link do galerii zdjęć:

Dzień 9.

Dzień 9 to zakończenia koloniady zorganizowanej przez GOKSiR w Nowej Suchej. Zakończenie odbyło się w Stodole Nad Bzurą w Kozłowie Biskupim. Dzieci m.in. szalały na dmuchańcach, grały w piłkę, bawiły się w chowanego, chłodziły się pod fontanną wodną. Podczas zabaw odbył się grill aby dzieci miały więcej sił na zabawę. Byliśmy też na wycieczce nad Bzurą. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i książkę.

Link do galerii zdjęć:

« powrót
Pytania do Wójta Odpowiedzi Wójta
 
SONDA
Czy podobają Ci się tereny Gminy Nowa Sucha?
Tak
Nie
Nie mam zdania
zobacz wyniki

<<   Luty   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

MAPA SERWISU
STATYSTYKA